خانه / اخبار تکنولوژی / حسگر تصویر سامسونگ ISOCELL Plus در گلسی نوت ۹ استفاده خواهد شد

حسگر تصویر سامسونگ ISOCELL Plus در گلسی نوت ۹ استفاده خواهد شد

سامسونگ خط تولید حسگرهای تصویر خود را برای دوربین های موبایل با نام ISOCELL ارائه می کند. این حسگرهای تصویر سال گذشته در نمایشگاه MWC 2017 شانگهای در چهار دسته بندی ISOCELL Bright, ISOCELL Dual, ISOCELL Fast و ISOCELL Slim دوباره دسته بندی شده اند و برای فروش به دیگر تولیدکننده ها هم آماده هستند. چند روز پیش اما در نمایشگاه MWC 2018 شانگهای سامسونگ از مدل جدید ISOCELL Plus رونمایی کرده است. حال شایعات به ما می گویند که تولید انبوه حسگر تصویر ISOCELL Plus آغاز شده و برای استفاده در گلکسی نوت ۹ استفاده خواهد شد.  در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم ISOCELL Plus چیست و چه تاثیری در دوربین گلکسی نوت ۹ خواهد داشت؟

حتماً می‌دانید که حسگرهای ISOCELL سامسونگ در سال ۲۰۱۳ با استفاده از فناوری ویژه‌ای که سبب همین نامگذاری شده است، بین پیکسل ها یک جداره در نظر می‌گرفت تا از تداخل نور و رنگ جلوگیری شود و دقت رنگ بیشتر و جذب نور بهتر داشته باشد.به نظر می رسد که این فناوری بهتر از پیش شده است.  پیش از این این جداره از جنس فلز بوده و رنگ و نور را شاید بازتاب یا حتی جذب می کرده است. حال سامسونگ با همکاری فوجی فیلم از مواد جدید برای این موضوع استفاده می کند. بدین ترتیب انتظار می رود که تا ۱۵ درصد دقت رنگ و جذب نور افزایش پیدا کند. در نتیجه این تغییر دقت و کیفیت عکاسی در شرایط نوری ضعیف پیشرفت ویژه‌ای خواهد داشت.  شاید دیگر در عکاسی شهرداری نوری ضعیف به سامسون شاهد هاله قرمز یا هاله زرد باشیم و این موضوع مهم است.

شاید حسگر تصویر ISOCELL Plus در گلکسی نوت ۹ استفاده شود

ایزوسل پلاس

علاوه بر این با این فناوری حسگر تصویر می‌تواند با اندازه پیکسل های کوچکتر از ۰.۸ میکرومتر تجهیز شود. بدین ترتیب هر چند که کم شدن اندازه حسگر تصویر موضوع خوبی نیست اما گفته می‌شود که بدون افت عملکرد حسگر تصویر موبایل می‌تواند حتی رزولوشن های بالای ۲۰ مگاپیکسل را با همان کیفیت قبلی به شما ارائه کند. اگر حسگر تصویر ISOCELL Plus در گلکسی نوت ۹ استفاده شود، از این پس شاهد افزایش کیفیت تصویر به میزان قابل توجه اما نه خیلی تعیین کننده خواهیم بود.

نظر شما چیست فکر می‌کنید؟ که سامسونگ گلکسی نوت ۹ بخواهد پیشرفت ویژه ای در دوربین کند؟ تاکنون سامسونگ تنها در گلکسی نوت ۸ شاهد ارتقاء دوربین نسبت به خانواده گلکسی اس همان سال بوده است و به نظر نمی رسد این حدس که دوربین گلکسی نوت ۹ نسبت به گلکسی اس ۹ پیشرفت پیدا کند خیلی دور از انتظار باشد.


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

پوستر رسمی گلکسی نوت ۹، تاریخ عرضه و هدایای پیش خرید دستگاه را فاش کرد

در حالی که تا امروز تقریباً هرآنچه لازم است درباره گلکسی نوت ۹ بدانیم فاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *