خانه / موبایل ٬ لپتاپ ٬ تبلت / در باگ جدید واتس اپ امکان ارسال پیام برای کاربران بلاک شده وجود دارد

در باگ جدید واتس اپ امکان ارسال پیام برای کاربران بلاک شده وجود دارد

باگ جدیدی در پیام رسان واتس اپ یافت شده است که کاربران بلاک شده را قادر به ارسال پیام برای افرادی که آنها را بلاک کرده اند،می سازد.به موجب این مشکل امنیتی،کاربران همچنان پیام هایی را از افرادی که تمایل به دریافت پیام ندارند،دریافت می کنند.

اخیرا تعداد زیادی از کاربران واتس اپ از باگ جدید این پیام رسان شکایت کرده اند.این باگ به مخاطبان بلاک شده اجازه ارسال پیام را می دهد.طبیعتا هنگامیکه یک کاربر بلاک می شود،دیگر امکان ارسال پیام برای فردی که او را بلاک کرده را ندارد اما مشکل جدید واتس اپ این قابلیت را خنثی می کند.این مشکل از مدتها پیش در واتس اپ وجود داشته و هنوز فیسبوک راه حلی را برای رفع این مشکل ارائه نکرده است.از جمله راهکارهایی که کاربران،این باگ واتس اپ را با استفاده از آن،دور می زنند،آنبلاک کردن افراد مورد نظر و بلاک کردن مجدد آنها است که در بیشتر مواقع مفید واقع شده است.

تنها دلیلی که باعث می شود کاربران،افراد را بلاک کنند،جلوگیری از ارسال پیام نیست.به موجب این باگ واتس اپ،علاوه بر اینکه افراد بلاک شده امکان ارسال پیام را دارند،میتواننداطلاعات پروفایل کاربر بلاک کننده مانند تصویر پروفایل یا متن وضعیت را مشاهده کنند که یک مشکل امنیتی به حساب می آید. که این باگ در دو نسخه سیستم عامل اندروید و آی او اس مشاهده شده است.

با وجود تعداد زیاد پیام رسان های موبایل،واتس اپ و فیسبوک مسنجر تنها برنامه های دارای بیش از یک میلیارد کاربر فعال محسوب می شوند.با اینکه فیسبوک،واتس اپ را در سال ۲۰۱۴ با قیمت بسیار بالای ۲۱ میلیارد دلار خریداری کرد،اما همچنان دارای بعضی از مشکلات امنیتی است.همچنین مشکل دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها،نمایش شماره موبایل همه افراد عضو در یک گروه به دیگر اعضا می باشد.

 

 

 

نوشته در باگ جدید واتس اپ امکان ارسال پیام برای کاربران بلاک شده وجود دارد اولین بار در tech24 پدیدار شد.


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

حضور همراه اول با شعار تحقق رویای دیجیتال در الکامپ ۹۸

همراه اول بعنوان اپراتور اول تلفن همراه کشور با شعار تحقق رویای دیجیتال در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *