خانه / اخبار تکنولوژی / قاب های وان پلاس ۶ لو رفتند و طراحی کامل این دستگاه مشخص شد

قاب های وان پلاس ۶ لو رفتند و طراحی کامل این دستگاه مشخص شد

قبلا هم گفته ایم، انواع مختلف لو رفتن داریم! لو رفتن قاب یک دستگاه خود تبدیل به یک سنت شده است و در حقیقت به نوعی معرفی شرکت سازنده ای قاب ها هم به شمار می رود! به این می گویند یک تیر و دو نشان اما ما از فلسفه یک تیر و دو نشان عبور می کنیم و به نگاهی کلی به طراحی وان پلاس ۶ می رسیم! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این طراحی را با هم بررسی کنیم.

حقیقت این است که تقلید کار درستی نیست و شاید به فروش شما کمک کند اما اصلا به برندسازی و شکل گرفتن یک نگاه معتبر به شما کمک نمی کند. وان پلاس ۶ با بریدگی نمایشگر عرضه خواهد شد و این به دلیل حاشیه کم نمایشگر آن است. برخی شرکت های دیگر مثل ایسوس و هوآوی نیز محصولاتی را با این ویژگی ارایه کرده اند و ال جی نیز در آینده به آن ها خواهد پیوست. موضوع مهمی که درباره طراحی نمایشگر آیفون X همواره ما را جذب خود می کند، حاشیه پایین و در مجموع حاشیه متقارن لبه ها است! اگر بریدگی نمایشگر را در نظر نگیرید یک نوار n میلی متری دور کل نمایشگر کشیده شده و این تقارن واقعا جذاب است. در حقیقت اپل نیز در ابتدای ویدیو معرفی آیفون X به آن می پردازند.

تا کنون نمونه های زیادی با بریدگی نمایشگر دیده شده اند اما همگی روی لبه پایین خود یک حاشیه بی قواره دارند! آیفون X همچنان در این زمینه یکتاست ولی به نظر می رسد که وان پلاس ۶ حاشیه پایین نمایشگر را آنقدر کم کرده که از این نظر شبیه به آیفون X است. البته احتمال دیگری نیز وجود دارد که شاید به دلیل این قاب ها، حاشیه پایین نمایشگر کمتر دیده می شود اما اگر به صورت کلی اینطوری نباشد و حاشیه نمایشگر به آن میزان کم شده باشد (تصویر اصلی مطلب را ببینید) می توان گفت هر چند وان پلاس ۶ نگاه خود را به طراحی به صورت یکتا ارایه نکرده است اما کار سختی را تقلید کرده که به نظر من دوست داشتنی خواهد بود.

قاب وان پلاس ۶

طراحی قاب پشتی وان پلاس ۶ نیز شبیه به گلکسی اس ۹ پلاس است، به خصوص حسگر اثرانگشت آن! بله، ما خیلی طرفدار نسبت دادن کارهای خرده و ریز هر برند، به دیگری نیستیم اما شباهت انکار ناپذیر است، به خصوص تاثیر اپل در رهبری موقعیت مکانی دوربین روی قاب پشتی! در قسمت بریدگی نمایشگر دو خط موازی دیده می شود که مشخص نیست دقیقا چه چیزی است و به چه کاری می آید اما شاید اشتباه رندر ارایه شده به تولیدکننده قاب باشد.

به صورت کلی نظر شما درباره طراحی وان پلاس ۶ چیست؟ فکر می کنید این طراحی برای شما جذاب باشد؟


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

پوستر رسمی گلکسی نوت ۹، تاریخ عرضه و هدایای پیش خرید دستگاه را فاش کرد

در حالی که تا امروز تقریباً هرآنچه لازم است درباره گلکسی نوت ۹ بدانیم فاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *