خانه / اخبار تکنولوژی / مقایسه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو با گلکسی اس ۹ پلاس

مقایسه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو با گلکسی اس ۹ پلاس

دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰ پرو امتیاز ۱۰۹ را از DxO دریافت کرد و پس از آن همه دوست دارند بدانند که این دوربین افسانه ای در مقابل رقبا چطور عمل می کند؟ دیروز با هم در ترنجی مقایسه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو با آیفون X را دیدیم و هوآوی برتری خود را در چند زمینه نشان داد اما نمی توان گفت تفاوت آن ها در این حد است که DxO عنوان می کند! حالا وقت آن است که مقایسه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو با گلکسی اس ۹ پلاس را داشته باشیم و ببینیم دستگاهی که توسط هوآوی پی ۲۰ پرو از صدر جدول بهترین دوربین موبایل به پایین کشیده شد، در مقابل آن چطور است؟ با ترنجی همراه باشید.

می دانیم هوآوی پی ۲۰ پرو دو دوربین رنگی ۴۰ و ۸ مگاپیکسلی دارد که دوربین سوم همان ۲۰ مگاپیکسلی تک رنگ سابق است. عکاسی با دوربین های رنگی اگر در حالت خودکار باشد عموما با حسگر تصویر ۴۰ مگاپیکسلی انجام می شود که البته عکس های ۱۰ مگاپیکسلی ثبت می کند. با ادغام ۴ پیکسل درهم، چیزی شبیه به فناوری PureView نوکیا، تصاویر با کیفیت تری ثبت می شود که البته خب ۱۰ مگاپیکسلی هستند. همانطور که در ویدیو بالا می بینید، عکاسی ۴۰ مگاپیکسلی هوآوی پی ۲۰ پرو که در ویدیو بالا دیدیم خیلی دلچسب نیست اما عکاسی ۱۰ مگاپیکسلی آن علی رقم اورشارپینگ شدید، اما چه از نظر رنگ ها، کنتراست و گستره دینامیکی شاهد تصویر بهتری هستیم.

تراز رنگ سفید و دقت رنگ ها عموما در نمونه هوآوی بهتر است، در حقیقت این فاکتورها در تمام موبایل ها بهتر از پرچمدارهای سامسونگ است که واقعا این شرکت باید فکری به حال آن بکند. هر چند تراز رنگ سفید عکاسی گلکسی اس ۹ در شرایط نوری ضعیف و فضای بسته بهتر بود اما تصویر برج ایفل را ببینید! سامسونگ! واقعا چرا؟!

مقایسه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو با گلکسی اس ۹ پلاس

در عکاسی سلفی دوربین گلکسی اس ۹ پلاس بهتر از هوآوی پی ۲۰ پرو است چرا که پی ۲۰ پرو با عکس های ۲۴ مگاپیکسلی فوق روشن و صورت های روتوش شده حتی زمانی که حالت زیبایی چهره خاموش است، سعی می کند شما را زیباتر از چیزی که هستید، نشان بدهد!

در بحث فیلم برداری هوآوی پی ۲۰ پرو در رزلوشن ۴K لرزشگیر ندارد و ویدیو به شکل عجیبی می لرزد اما در رزلوشن FHD همه چیز بهتر است. به صورت کلی می توان گفت که دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو قطعا بهتر از دوربین گلکسی اس ۹ پلاس است، همانطور که بهتر از دوربین آیفون X بود اما سوال اینجاست که واقعا آن مقداری که DxO گفته بود؟!

نظر شما چیست؟ عملکرد دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو را در مقابل گلکسی اس ۹ پلاس چطور دیدی؟


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

پوستر رسمی گلکسی نوت ۹، تاریخ عرضه و هدایای پیش خرید دستگاه را فاش کرد

در حالی که تا امروز تقریباً هرآنچه لازم است درباره گلکسی نوت ۹ بدانیم فاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *