خانه / اخبار تکنولوژی / گوریلا گلس ۶ رسما معرفی شد، دو برابر مقاومت بیشتر نسبت به گوریلا گلس ۵

گوریلا گلس ۶ رسما معرفی شد، دو برابر مقاومت بیشتر نسبت به گوریلا گلس ۵

شیشه های حرارت دیده (Tempered Glass) شیشه های مقاومی هستند که روی موبایل های هوشمند برای مقاومت بیشتر در مقابل افتادن و خراشیدگی استفاده می شود. شرکت کرنینگ (Corning) برند گوریلا گلس (Gorilla Glass) را برای شیشه های حرارت دیده خود معرفی کرد و محصولاتش روی ۶ میلیارد دستگاه از ۴۵ برند معروف استفاده شده است! حالا وقت آن است که نسل ششم شیشه مقاوم گوریلا گلس ۶ رسما معرفی شود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم اوضاع از چه قرار است.

موبایل ها این روزها کاملا شیشه ای شده اند، یک موضوع استرس زا ویژه که موبایل چند صد دلاری شما را در معرض آسیب های جدی قرار می دهد. یکی از مواردی که در این عصر شیشه ای دلگرم کننده کاربران است، استفاده از شیشه مقاوم گوریلا گلس است. گوریلا گلس ۵ روی خیلی از موبایل های هوشمند استفاده شده است، چه برای محافظت ار نمایشگر و چه برای قاب پشتی. حالا به نظر می رسد که وقت کمی مقاومت بیشتر است!

گفته می شود گوریلا گلس ۶ تا ۱۵ سقوط از فاصله یک متری را می تواند دوام بیاورد. البته باید توجه داشته باشید که این سقوط ها همیشه در شرایط زندگی روزمره نیست، گاهی موبایل های ما خیلی بد به زمین می خورند اما این میانگین ۱۵ سقوط را می توان یک میانگین منطقی دانست. این میزان مقاومت دو برابر گوریلا گلس ۵ است که خبر امیدوار کننده ای است.

شیشه گوریلا گلس ۶ (Gorilla Glass 6) یک ترکیب شیشه ای کاملا جدید است که می تواند به صورت شیمیایی تقویت شود تا سطح فشرده سازی آن را به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه که ممکن است با Gorilla Glass 5 باشد قرار دهد. این باعث می شود که Gorilla Glass 6 به مقاومت بیشتری برسد. جان باین، معاون کورنینگ گوریلا گلس

این شیشه جدید دارای ترکیب شیمیایی است که از Gorilla Glass 5 متفاوت است. این ترکیب جدید باعث می شود که سطح فشرده سازی شیمیایی به میزان خوبی افزایش یابد و بنابراین “Gorilla Glass 6 را قادر می سازد که مقاومت بیشتری نسبت به آسیب” داشته باشد.

گوریلا گلس ۶ روی گلکسی نوت ۹ استفاده می شود؟

طبق گفته کورنینگ، مردم گوشی های خود را به طور متوسط ۷ بار در سال می اندازند (!)و بیش از ۵۰ درصد افتادن ها از ارتفاع یک متری است. برخی گمانه زنی می کنند که گوریلا گلس ۶ روی گلکسی نوت ۹ استفاده می شود که از همکاری نزدیک سامسونگ و کورنینگ اصلا بعید نیست. شما چطور فکر می کنید؟ به نظر می رسد شیشه های مقاوم تنها راهکار مقاومت بیشتر موبایل های کم حاشیه شیشه ای ما هستند!


لینک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

پوستر رسمی گلکسی نوت ۹، تاریخ عرضه و هدایای پیش خرید دستگاه را فاش کرد

در حالی که تا امروز تقریباً هرآنچه لازم است درباره گلکسی نوت ۹ بدانیم فاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *